3 zalety noszenia nerki

3 zalety noszenia nerki

Torebki nerki jeszcze w roku 2000 były uznawane za obciachowe i oklepane. Natomiast dzisiaj przeżywają swój wielki renesans. Od kilku sezonów niestrudzenie pną się w górę i nic nie zapowiada, by wkrótce miało się to zmienić. Nic dziwnego, ten model torebki posiada tak wiele zalet, że z pewnością warto mieć w swojej szafie przynajmniej jedną saszetkę nerkę. I to zarówno jeśli chodzi o kobiety, jak i mężczyzn. 

Historia nerki

Co ciekawe, pierwsze torebki skórzane — nerki – noszono już w XVI wieku. Wtedy przybierały formę przywiązywanej do pasa sakiewki bądź woreczka. Stanowiły bardzo przydatny gadżet służący do tego, by zawsze mieć pod ręką najpotrzebniejsze przedmioty. Wiązane w pasie modele torebek stały się popularne w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Doskonale wpasowały się w panującą wtedy, krzykliwą stylistykę. Były uzupełnieniem dla ortalionowych strojów, szerokich bluz i neonowych legginsów. W roku 2012, po tym jak światło dzienne ujrzała kolekcja Jeremiego Scotta, nerki znów osiągają szczyty popularności. Pora opowiedzieć o ich zaletach.

Funkcjonalność

Nerki zostały pokochane za to, że ich noszenie zapewnia niebywałą swobodę ruchów. Zapinana na pasie saszetka pozostawia wolne obie ręce, przez co jest wręcz doskonała dla osób, które uwielbiają spędzać czas na różnego rodzaju koncertach i festiwalach. Mając na pasie zapiętą nerkę, można bez żadnych przeszkód tańczyć, skakać i wygłupiać się. A wszystkie przedmioty spoczywają bezpiecznie zamknięte tuż pod ręką. 

Z tego samego powodu sportowe nerki pokochali sportowcy oraz osoby na co dzień bardzo aktywne. Z saszetką na pasie bez żadnego problemu można uprawiać większość sportowych dyscyplin. Nie jest ona ciężka, w żaden sposób nie krępuje ruchów i nie zawadza. 

Pojemność

Wbrew pozorom, nerki bywają bardzo pojemne. Wydawać by się mogło, że ich niewielka przestrzeń nie pomieści zbyt wielu rzeczy. Niemniej jednak, na rynku dostępnych jest wiele modeli w różnych rozmiarach. Zazwyczaj są one dodatkowo wyposażone w funkcjonalne kieszenie i przegródki, które nie tylko zmieszczą wiele potrzebnych rzeczy, ale także utrzymają wśród nich porządek. Do przeciętnej torebki nerki zmieści się nie tylko portfel, klucze i telefon, ale także o wiele więcej gadżetów. Niektóre z nich posiadają różnego rodzaju ciekawe akcesoria, takie jak breloczki do kluczy czy wyjścia słuchawkowe, które jeszcze bardziej zwiększają komfort ich użytkowania. 

Warto również wspomnieć o tym, że dzięki nerce wszystkie cenne rzeczy można mieć zawsze blisko przy ciele, co znacznie zmniejsza ryzyko ich kradzieży bądź zgubienia. 

Różnorodność modeli

Jeśli chodzi o torebki skórzane nerki, to wybór w sklepach jest naprawdę ogromny. Dobrym rozwiązaniem jest również ekoskóra, która ma właściwości bardzo zbliżone do skóry naturalnej. 

Dzięki tak ogromnemu wyborowi, nerki można dopasować zarówno do codziennych, jak i wieczorowych stylizacji. Z tego powodu pokochali je trendsetterzy, docenili ich różnorodność i uniwersalność. Jak widać, popularność nerek z pewnością potrwa przez długi czas.
Artykuł powstał we współpracy z torebki-skorzane.pl