Czym charakteryzują się ubrania plus size?

Czym charakteryzują się ubrania plus size?

XXI wiek jest okresem, w którym otyłość szczególnie daje się ludziom we znaki, stanowiąc współcześnie chorobę cywilizacyjną. Ze względu na jej powszechność powstaje coraz więcej ubrań plus size, których rozmiary mogą wynosić nawet 8XL! Dlatego też współcześnie osoby puszyste mają spory wybór elementów garderoby, a w internecie można znaleźć nawet całe sklepy poświęcone modzie plus size dla panów. Przed zakupem warto jednak wiedzieć czym charakteryzują się ubrania plus size. Właśnie ten temat poruszymy poniżej!

Cechy wszystkich ubrań plus size

Najważniejszą cechą ubrań plus size jest oczywiście ich wielkość. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, ich rozmiar może nawet być opisany jako 8XL. Warto jednak wspomnieć, że większość takiej odzieży jest projektowana na podstawie potrzeb otyłych osób, to znaczy, że zwykle jest ona bardzo wygodna i przewiewna. Ponadto materiały, z jakich taka odzież jest wyszywana z reguły są bardzo wytrzymałe, a na pewno wytrzymalsze od standardowych ubrań. Niestety, choć ich dostępność w sklepach internetowych jest dosyć spora, to chcąc kupić ciuchy plus size stacjonarnie można napotkać spore problemy. Nie tylko bardzo trudno znaleźć jakiekolwiek ubrania w większym kroju (nie wspominając już o modnych i ciekawych ciuchach), ale również zwykle sprzedaje się je za astronomiczne ceny.

Ubrania plus size a moda plus size

Należy wspomnieć, że nie wszystkie ubrania dla dużych panów można zaliczyć do mody plus size. Niestety niektóre z nich są projektowane w taki sposób, że nie tylko odbiegają od obowiązujących trendów, ale nawet pogarszają wygląd puszystych osób. Mowa tu, chociażby o koszulkach w poziome pasy, czy też ubraniach oversize, które optycznie bardzo poszerzają sylwetkę, czego z pewnością każdy pan plus size chciałby uniknąć. Zatem jakie ciuchy powinni ubierać puszyści panowie, aby dobrze się prezentować?

Przede wszystkim konieczny jest wybór odpowiedniego rozmiaru ubrań do swojej sylwetki. Nadwagi nie trzeba, czy też nawet nie można się wstydzić jeśli chce się wyglądać dobrze. Oczywiście nie można popaść w skrajność i kupować możliwie najciaśniejszych ubrań, ale najlepiej jest sprawdzić różne wersje rozmiarów i zobaczyć, która najlepiej modeluje puszystą sylwetkę. Poza tym dobrze jest, aby górna część garderoby posiadała duże wcięcie na kołnierzu. Pozwoli to znacznie przedłużyć linię szyi i wyszczuplić twarz.

Ubrania plus size — jakie kolory wybierać?

Tak jak w przypadku każdej odzieży, przeglądając ciuchy plus size można zauważyć całą gamę najróżniejszych wersji kolorystycznych. Mimo wszystko większość panów wybiera ubrania w odcieniach czerni i szarości, ponieważ utarło się przekonanie, że kolory te wyszczuplają. Istotnie, czarny i szary potrafią nieco zmniejszyć sylwetkę optycznie, jednak nie znaczy to, że trzeba koniecznie zakładać ubrania w żałobnych barwach. Osoby plus size ubrane całe na czarno nie tylko będą emanować ponurym nastrojem, który odejmuje atrakcyjności, ale również inni będą wyraźnie widzieli, że dana osoba wstydzi się swojej sylwetki i chce ją ukryć.

Dlatego poza ciemnymi barwami warto kupować również ciuchy w bardziej pogodnych kolorach, takich jak zieleń, błękit, czy nawet coraz modniejszy wśród panów róż. Zaleca się jednak aby unikać nadmiernie jaskrawych i rzucających się w oczy kolorów, z pastelowymi odcieniami żółci na czele. Warto też rozważyć dopasowanie koloru butów do spodni, ponieważ taki zabieg przedłuża optycznie nogi, jednocześnie wyszczuplając sylwetkę.

W jaki sposób wybierać rozmiar kupując ciuchy plus size online?

Warto wspomnieć kilka słów o tym jak dokonać wyboru właściwego rozmiaru robiąc zakupy w sklepach internetowych. W końcu osobom puszystym bardzo trudno jest dokonać dokładnych pomiarów swojego ciała. Dlatego też najlepiej jest, zamiast tego mierzyć ulubione ciuchy wywieszone na wieszaku. Sklepy takie jak wiekszyrozmiar.pl podają również informacje o rzeczywistych wymiarach oferowanych produktów, dlatego porównując je z elementami swojej garderoby można bardzo łatwo wybrać najodpowiedniejszą wersję rozmiarową.