Metoda kanapkowa, czyli „tape on” na włosy.

Metoda kanapkowa, czyli „tape on” na włosy.


Wiele kobiet marzy o tym aby zawsze prezentować się pięknie i efektownie. Stosujemy w tym wypadku mnóstwo zabiegów, dbamy aby mieć zadbane paznokcie i dłonie, czyste i wyprasowane ubranie oraz piękny makijaż. W tych przypadkach zawsze istnieje możliwość „zatuszowania” niedoskonałości – make up, manicure czy ubrania dopasowane specjalnie do naszej sylwetki, ale co z włosami? Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie zmienić swojej budowy włosów czy zamaskować ich zniszczenia w klika minut. Istnieją jednak sposoby na posiadanie naturalnie ładnych, gęstych włosów w kilka godzin. Metoda tape-on przychodzi z pomocą!


Dla kogo doczepiane włosy?


Dla każdego! Jedynym wymogiem jest posiadanie przynajmniej 15 cm swoich włosów. Jeśli żałujesz, że ścięłaś włosy, twoje naturalne włosy są cienkie, słabe albo zniszczone ta metoda spieszy z ratunkiem! Nie możemy jednak pozwolić sobie na przedłużanie kiedy istnieją przeciwwskazania takie jak choroba skóry głowy, alergie wykluczające używanie kleju lub jeśli wcześniej występowały uczulenia po podobnych zabiegach.


Na czym to właściwie polega?

Do naturalnych włosów przyklejane jest pasemko umieszczone na specjalnej bezbarwnej tasiemce, która jest niewidoczna. Tape on są całkowicie bezpieczne dla naturalnych włosów, nie ulegną one zniszczeniu. Ta metoda pozwala na zachowanie naturalności i oprócz przedłużonych włosów zyskują one także na objętości.


Tape on – jak dbać i co robić po przedłużeniu włosów?


Musimy pamiętać, że doczepiane włosy nie mogą czerpać żadnych korzyści ze skóry naszej głowy jak w przypadku naszych naturalnych włosów. Musimy więc zadbać o ich odpowiednie nawilżanie! Włosy możemy traktować tak jak wcześniej – nie ma żadnych przeciwwskazań dla używania prostownicy czy lokówki, ani korzystania z jakiś specjalnych i drogich preparatów – jedyna rzecz jaka jest niezbędna dla osób, które przedłużyły włosy (o ile jeszcze tego nie robią) to obowiązkowe nałożenie maseczki, bardzo mocno nawilżającej po każdym myciu.

Zabieg podciągania taśm, który wynika z naturalnego procesu rośnięcia włosów a co za tym idzie opuszczenia się taśm należy wykonywać co 4-6 tygodni.

Specjalne naturalne pasma tape on znajdziesz na stronie clipinwlosy.pl