Zabawa cieniami. Jakie pędzle się sprawdzą?

Zabawa cieniami. Jakie pędzle się sprawdzą?

Zabawa cieniami podczas makijażu oka jest niczym malowanie obrazu na płótnie. W obu przypadkach, niezależnie od tego czy wykorzystywane są kosmetyki czy farby, wymagane jest użycie odpowiednich akcesoriów, takich jak pędzle czy gąbki. 

Pędzle do makijażu

Aby możliwe było stworzenie małego dzieła sztuki, stosowane pędzle czy gąbka do makijażu powinny się cechować wysoką jakością. Przykładem takich wysokogatunkowych produktów są pędzle do makijażu oczu Pastel Vibes oraz wyroby do wykonywania makijażu w stylu Cut Crease.

Pędzle do makijażu oczu Pastel Vibes

Produkty te zostały wykonane z niezwykła dbałością o detale oraz chęcią zapewnienia użytkowniczce maksymalnego komfortu podczas ich stosowania. Trzonek każdego z pędzla został ośmiokrotnie polakierowany oraz wyważony tak, aby idealnie leżał w dłoni. Jest on odporny na zabrudzenia oraz łatwy w czyszczeniu. Ponadto, pędzle do makijażu oka tego producenta cechuje bardzo duża estetyka wykonania, w tym elegancka miedziana i chromowana skuwka oraz grawerowane logo i nazwa pędzla. Zestaw pędzli prezentuje się bardzo efektownie i zawiera wszystkie podstawowe produkty niezbędne podczas wykonywania makijażu oka, w tym służące miedzy innymi do nakładania i blendowania cieni.

Pędzle do makijażu oczu – zestaw unikalnych produktów do nakładania cieni

Jak wspomniano powyżej, aby możliwa była swoista zabawa z użyciem cieni, potrzebne są odpowiednie akcesoria, w tym unikalny pędzel do aplikacji cieni oraz ich rozcierania i blendowania. 

Pędzle do makijażu oczu – nakładanie cieni 

Aby możliwa była łatwa aplikacja odpowiedniej ilości kosmetyku na skórę okolic oczu, pędzel powinien cechować się delikatnym i miękkim włosiem o spłaszczonym kształcie. Pozwala on na skuteczne nakładanie cieni na całą ruchomą powiekę oka. Ponadto, dobrej jakości pędzle takie jak na przykład 202 Luxe Over Shadow Brush firmy Pastel Vibes, posiadają na drugim końcu miękką główkę, która pozwala na roztarcie cieni i tworzenie łagodnych przejść pomiędzy ich tonami.    

Pędzle do makijażu oczu – rozcieranie i blendowanie cieni

Pędzle do makijażu Luxe Soft Blending 206 oraz Luxe Pencil 207 to przykłady idealnych produktów, służących do rozcierania i blendowania cieni. Pierwszy z nich dzięki zaokrąglonej główce pozwala na uzyskanie bardzo łagodnych przejść pomiędzy poszczególnymi odcieniami aplikowanych cieni oraz skuteczne ich blendowanie w załamaniu powieki. Drugi produkt nadaje się idealnie dla aplikacji cieni w zewnętrznym kąciku oka oraz tworzenie efektu smokey eye. 

Pędzle do makijażu oczu w stylu Cut Crease

Zestaw unikalnych pędzli do makijażu oczu w stylu Cut Crease, zawiera między innymi dość zbity pędzel oznaczony numerem 207, wykonany z mieszanki włosia koziego z syntetycznym, który umożliwia idealną aplikację oraz delikatne rozcieranie cieni. W skład powyższego zestawu wchodzi również pędzel o numerze 242V, posiadający syntetyczne włosie zapewniające zwiększoną kontrolę nad wykonywanymi ruchami  w porównaniu z typowymi produktami dostępnymi na rynku, czy też pędzel oznakowany jako 220 o małej główce, umożliwiający rozproszenie koloru na stosunkowo niewielkiej powierzchni skóry wokół oczu.

Po zakup profesjonalnych pędzli zapraszamy na bohobeauty.pl