Co to jest bawełna premium

Co to jest bawełna premium

Bawełna premium to bardzo wytrzymały, lśniący, gładki i miękki rodzaj bawełny. Bawełna premium to tkanina, na której świetnie wyglądają  nadruki cyfrowe. Dlatego powszechnie dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych z nadrukowanymi stylowymi i modnymi wzorami. Z bawełny premium można uszyć nie tylko piękną sukienkę, koszulę czy t-shirt, ale także wysokogatunkową pościel. 

Charakterystyka bawełny premium 

Bawełna premium posiada dłuższe włókna i jest pleciona w inny sposób niż zwykła bawełna. Długie włókna bawełniane używane do produkcji bawełny premium plecione splotem satynowym sprawiają, że otrzymany tą metodą materiał jest dużo trwalszy niż tania bawełna, ponadto mięsisty, gładki i niezwykle elegancki. 


Dlaczego bawełna premium jest lepsza od zwykłej bawełny

Bawełna premium w wielu aspektach przewyższa zwykłą bawełnę. Jakie są jej podstawowe zalety, które wyróżniają bawełnę premium na tle zwykłej bawełny?

  • Gładkość– długie włókna bawełny i sposób ich plecenia sprawia, że bawełna premium jest dużo gładsza i bardziej lśniąca od zwykłej bawełny. Dzięki  temu sprawia ona wrażenie bardziej ekskluzywnej i eleganckiej.
  • Miękkość– bawełna premium jest też bardzo miękka i przyjazna dla skóry. Koszule z bawełny premium czy pościele są bardzo miękkie i przyjemne w dotyku. Delikatność tkaniny przekłada się na jej komfort użytkowania
  • Grubość– Bawełna premium jest znacznie grubsza niż zwykła bawełna. Gramatura bawełny premium mieści się w przedziale 145-150 g/m2, natomiast gramatura standardowej bawełny to 110-120 g/m2.
  • Przewiewność– bawełna premium, podobnie jak inne rodzaje bawełny charakteryzuje się bardzo dużą przewiewnością. Jest to szczególnie ważne w przypadku użytkowania koszulek typu t-shirt z bawełny premium, ponieważ są przewiewne, przepuszczają powietrze i zapewniają odpowiednią jego cyrkulację. Dzięki temu w koszuli lub t-shircie wykonanym z bawełny premium nie będziemy się nadmiernie pocić. Przewiewność jest też bardzo istotna w przypadku pościeli. Pościel z bawełny premium jest idealna na lato. Cyrkulacja powietrza, którą zapewnia bawełna premium sprawia, że śpiąc pod bawełną satynową nie pocimy się nadmiernie, a w upalne dni pościel nie przykleja się do naszego ciała.
  • Nie gniecie się- bawełna premium dzięki swojemu gładkiemu splotowi nie gniecie się tak bardzo jak bawełna standard czy inne tkaniny na metry  (takie jak na przykład len).
  • Wzory- wzory na bawełnie premium są drukowane metodą cyfrową (na zwykłej bawełnie nie). Ta metoda druku sprawia, że wzory drukowane na bawełnie satynowej są wyraźne, a ich kolory są głębokie i nasycone. Druk cyfrowy na bawełnie premium idealnie łączy się z tkaniną, dzięki czemu materiał jest naprawdę niebywale gładki. Ponadto wzory drukowane metodą cyfrową są niesamowicie trwałe i nie tracą kolorów mimo wielokrotnego prania. Bawełna premium z nadrukiem cyfrowym to świetnej jakości, luksusowa tkanina. Tkaniny wykonane tą metodą to zdecydowanie tkaniny ozdobne, które będą zdobić wykonaną z nich pościel czy odzież i przykuwać uwagę świetną jakością.