Jak dbać o dłonie zimą?

Jak dbać o dłonie zimą?

Zima to niezwykle trudny czas dla każdego. Kierowcy muszą radzić sobie ze śliską nawierzchnią i trudnościami w uruchomieniu auta, właściciele domków jednorodzinnych z odśnieżaniem posesji, a piesi z poruszaniem się po śliskich chodnikach. Jak się jednak okazuje, wszyscy oni muszą sobie również radzić z tym, jak ich dłonie znoszą zimowe warunki. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób zastanawia się nad tym, jak w tym mroźnym czasie ochronić swoje ręce. Jak dbać o dłonie zimą? Dowiesz się z naszego artykułu. Czytaj dalej!

Dlaczego dłonie są najbardziej narażone zimą?

Przed tym, gdy przejdzie się do najważniejszej sprawy, a mianowicie – jak odpowiednio ochronić swoje dłonie w czasie zimy, warto się najpierw zastanowić nad tym, z jakiego powodu są one w ogóle w tej porze roku w takim niebezpieczeństwie. Co konkretnie się z nimi dzieje, że wymagają one szczególnego traktowania? Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że w czasie zimy, dłonie narażone są w ogromnym stopniu na wychłodzenie, a ich skóra na wysuszenie. Z uwagi na zimne powietrze działające na naczynia krwionośne, znacznie się one obkurczają, co zaburza przepływ krwi, a tym samym dostarczanie do skóry składników odżywczych. Powoduje to znaczne pogorszenie się stanu skóry. To oczywiście nie wszystko, ponieważ oprócz tego, skóra narażona jest na suche powietrze pochodzące z ogrzewanych pomieszczeń, a także tych, w których działa klimatyzacja. Wszystko to prowadzi do tego, że dłonie są podrażnione, silnie przesuszone oraz ogólnie rzecz biorąc – w kiepskiej kondycji.

Dlaczego ważne jest noszenie rękawiczek zimą?

Podstawową formą dbania o skórę dłoni jest to, aby zawsze wychodząc na zewnątrz mieć na nich rękawiczki. Z jakiego powodu jest to tak ważne? Rękawiczki pozwalają oczywiście w znaczny sposób ocieplić dłonie, czym chronimy się nie tylko przed dyskomfortem wywołanym niską temperaturą, lecz przede wszystkim zapobiegamy zbytniemu skurczeniu się naczyń krwionośnych, co doprowadza dłonie do przesuszania. Dlatego też, rękawiczki stanowią absolutną podstawę, jeśli chodzi o działania pozwalające ochronić dłonie w czasie zimy. Dopiero, gdy będzie to realizowane, można przejść do dalszych czynności mających na celu zachowanie odpowiedniej pielęgnacji skóry dłoni.

Jak odpowiednio dbać o swoje dłonie w czasie zimy?

Skoro już wiadomo, co konkretnie zagraża dłoniom w zimie, a także jaki jest podstawowy sposób zadbania o nie, można przejść do nieco bardziej zaawansowanych czynności. Chodzi w tym wypadku oczywiście o to, jak pielęgnować swoje dłonie w czasie zimy. Dlaczego nawilżanie rąk zimą jest tak ważne? Absolutną podstawą, jeśli chodzi o pielęgnację dłoni, jest ich odpowiednie nawilżanie. Innymi słowy, dostarczanie im z zewnątrz tego, czego utratę spowodowało zimne powietrze. W tym celu najlepiej stosować specjalne kremy nawilżające i odżywiające, które nie tylko dostarczać będą do tkanki skóry wszystkie potrzebne składniki, lecz dodatkowo będą hamowały odparowywanie wody z zewnętrznych części naskórka. Oprócz tego, kremy do rąk umiejętność tworzenia specjalnej warstwy ochronnej dla skóry, co dodatkowo zapobiegać będzie dalszemu jej niszczeniu. Kolejnym bardzo ważnym sposobem na to, aby zachować odpowiednią pielęgnację skóry dłoni, jest zmiana używanego mydła. Często mydło, z którego korzysta się w lecie i sprawdza się doskonale, w zimie staje się nieco za mocne i również ono przyczynia się do wysuszania skóry. Warto więc na czas zimy zakupić sobie mydło znacznie delikatniejsze dla skóry, dzięki czemu podczas mycia dłoni nie będzie dochodziło do niszczenia skóry. Warto przy tym zwrócić uwagę na to, aby wybrane mydło również charakteryzowało się właściwością nawilżania skóry.

Pielęgnacja dłoni zimą ze sklepem internetowym wispol.eu

Jak każdy z pewnością zauważył, sucha skóra szybko staje się chropowata i łuszcząca. Dlatego też, zanim zastosuje się na nią krem nawilżający i odżywiający, warto się pozbyć zniszczonego, suchego naskórka. Zrobić to można oczywiście poprzez zastosowanie na dłoniach peelingu. Warto taki zabieg robić przynajmniej raz na tydzień, co pozwoli usuwać regularnie niepotrzebny, zniszczony naskórek, aby krem mógł wchłaniać się bezpośrednio w zdrową tkankę. Na sam koniec, warto się jeszcze zainteresować masażem dłoni. Dobrze jest go przeprowadzać co jakiś czas zimą. Pozwoli to przede wszystkim poprawić krążenie krwi, co oczywiście przełoży się na lepszą dystrybucję składników odżywczych.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu wispol.eu. Dzięki naszej drogerii internetowej, zimowa pielęgnacja dłoni będzie prosta i przyjemna!

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym wispol.eu.