TOP 5 zegarków na święta dla kobiet

TOP 5 zegarków na święta dla kobiet

Zegarek to doskonały prezent, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Jest to ciekawy pomysł na upominek, a równocześnie będzie on praktyczny i estetyczny. Zegarek, podobnie jak biżuteria sprawia, że podkreślona zostaje delikatność, a zarazem siła i niezależność kobiety. Przy wyborze zegarka warto zastanowić się, czy wybrany model na pewno przypadnie do gustu obdarowanej. W końcu, to właśnie jej powinien się on najbardziej podobać!

Czym różnią się zegarki?

Zdecydowanie, najlepszym rozwiązaniem dla kobiet lubiących wysokie poczucie komfortu będzie sprezentowanie zegarka zasilanego baterią. Z kolei, zegarki mechaniczne, które trzeba nakręcić ręcznie, bardziej będą pasowały do kobiet lubiących tradycyjne rozwiązania. Czasomierzem, który powinien przypasować obu grupom kobiet, jest zegarek automatyczny. Jednakże, nie sam system zasilania i metoda pracy zegarka są najważniejsze. Dla wielu kobiet liczy się przede wszystkim to, aby zegarek prezentował ciekawy design oraz bardzo dobre wykończenie. Dużą uwagę należy poświęcić także innym elementom składowym zegarka. Ważne jest to, jakie szkiełko będzie chroniło tarczę zegarka. Ma to duże znaczenie w przypadku, gdy kobieta lubi nosić biżuterię na nadgarstku, ponieważ bransoletka może zarysować szkiełko zegarka. Aby tego uniknąć, należy kupić czasomierz wyposażony w szkło szafirowe, które uważane jest za odporne na zarysowania. Niestety, takie tworzywo jest bardzo kruche, więc zegarki je posiadające nie będą najlepszym wyborem dla kobiet lubiących aktywne spędzanie czasu. Dlatego dla pań ćwiczących fizycznie, lepszym wyborem będzie zegarek chroniony szkłem mineralnym, ponieważ jest ono sprężyste, więc ciężej uszkodzić je w wyniku upadku lub uderzenia jakimś przedmiotem. Cechą zegarka, która będzie niezwykle ważna, również dla kobiet prowadzących aktywne życie jest wodoszczelność.

Najlepsze zegarki dla kobiety – jaki wybrać?

Wybierając zegarek dla kobiety, który będzie prezentem świątecznym, ważne jest to, aby wybrać taki, który będzie miał odpowiedni rozmiar. Zasady noszenia zegarków są podobne zarówno dla pań, jak i dla panów, z tego też powodu należy wybrać taki czasomierz, który będzie mógł schować się pod rękawem koszuli lub bluzki. Delikatne dłonie wymagają stonowanego oraz eleganckiego designu.

Jakie są najlepsze zegarki dla kobiet?

TOP 5 zegarków na święta dla kobiet, które polecane są przez ekspertów i znawców mody, mają wymienione wyżej cechy. Oto one:

  • Zegarek Casio Vintage Premium A1000MCG-9EF
  • Zegarek KOMONO ESTELLE MOSS GREEN KOM-W2460
  • Zegarek KOMONO HARLOW MIDNIGHT KOM-W4104
  • Zegarek Casio Baby-G BA-110RG-1AER
  • Zegarek Casio LTS-100L-2AVEF

Niektóre z nich, różnią się jednak przeznaczeniem, a co za tym idzie również rodzajem i stylem pasków. Modele na bransolecie są bardziej delikatne, więc mogą łatwo spaść z ręki w przypadku gwałtownego ruchu lub zaczepienia zegarkiem o coś. Takie zegarki będą pasowały kobietom lubiącym elegancki styl. Najczęściej wybierane są zegarki, których bransoleta jest zrobiona ze srebra, złota lub stali. To, z jakiego materiału będzie ona wykonana, ma ogromny wpływ na cenę. Warto przemyśleć swój zakup i wybierać produkty renomowanych i znanych firm, które tworzą zegarki wysokiej klasy. Kobiety cenią sobie dobre marki, więc warto zaskakiwać je prezentami znanych projektantów. Dobrze wybrany zegarek to bardzo dobry pomysł na prezent świąteczny dla kobiety.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym elka.sklep.pl