Wzory, które zachwycą Twoich gości. Modna poszewka do salonu.

Wzory, które zachwycą Twoich gości. Modna poszewka do salonu.

Małe i tanie metamorfozy mieszkań cieszą nawet najbardziej wymagająca panią domu. Wbrew pozorom metamorfoza nie musi oznaczać od razu pełnego remontu domu. Wystarczy tylko nanieść subtelne zmiany w wystroju, by na nowo zachwycić się wnętrzem.

Sposób na szybką metamorfozę wnętrz

Metamorfozę zazwyczaj zaczynamy od zmiany wystroju okien w salonie i kuchni. Jest to centralny punkt domu, a więc tę subtelną zmianę zauważą nie tylko domownicy, ale również goście. Zmieniając zasłony i firankę, zazwyczaj na tym nie poprzestajemy i idziemy krok dalej. W tym momencie zmianie ulega także wystrój kanapy – narzuta, pled i poszewki na poduszkę. Jeśli stół jadalniany stoi w salonie, to warto także pomyśleć o zmianie obrusu bądź serwetki, by całość pomieszczenia była spójna.

Koszt domowych metamorfoz

Wprowadzając tak subtelne zmiany, początkowo mamy nadzieję, że ich koszt nie będzie zbyt wysoki. Niestety jednak ceny dodatków do domu, szczególnie tych personalizowanych lub dostosowanych do nadchodzących świąt i okazji, są niebywale drogie. Zazwyczaj jednak najwyższym kosztem staje się wystrój okien. Firany i zasłony szyte na miarę są znacznie droższe od tych gotowych, które możemy kupić niemal w każdym sklepie. Oczywiście ich jakość i walory estetyczne są bez porównania wyższe od gotowych, masowo produkowanych produktów, jednak ich cena w dalszym ciągu jest niebagatelnie wysoka.

Równie trudno jest kupić ładne i dobre jakościowo ozdobne poszewki na poduszki. Niestety większość modeli oferowanych przez popularne sklepy z dodatkami do domu jest produkowana z bardzo słabych jakościowo tkanin. Taka poszewka zwykle po dwóch praniach traci swój kolor lub nieestetycznie wyciera się w najczęściej dotykanych miejscach. To powoduje, że pomimo jej wysokiej ceny nie nadaje się do długiego użytkowania.

Samodzielne szycie dodatków

W związku z tym wiele kobiet postanawia samodzielnie tworzyć takie dodatki. Jeśli tylko posiada maszynę do szycia i podstawowe umiejętności, to zadanie to nie sprawi jej absolutnie żadnych trudności. Jedyną przeszkodą może się okazać znalezienie i wybór najbardziej odpowiadającej jej tkaniny. W sklepach internetowych oraz stacjonarnych jest bardzo duży wybór tkanin. Jednak doskonałej jakości i w odpowiednim kolorze tkanina na podszewkę lub tkanina na narzutę albo na firanę może się okazać trudna do zlokalizowania. Dlatego powstał sklep online- otula.pl, by bez wychodzenia z domu znaleźć odpowiednią tkaninę w najlepszej jakości i w atrakcyjnej cenie. 

Za samodzielnym szyciem dodatków przemawia nie tylko cena gotowych produktów, ale również ich dostępność w sklepach. Bardzo często zdarza się, że dostępne modele nie pasują do wystroju mieszkania lub te najładniejsze zostały w ciągu jednej godziny wyprzedane niczym świeże bułeczki i w sprzedaży zostały tylko, te niczym niewyróżniające się modele. Niestety nie każdy ma możliwość odwiedzić każdego dnia sklepy w galeriach handlowych, by znaleźć najciekawsze i najbardziej oryginalne produktów. Dlatego też warto się przełamać i spróbować swoich sił w krawiectwie. Co więcej, efekty takiej pracy doceniają jednogłośnie wszyscy domownicy i goście, jednocześnie chętnie składając zamówienia na dodatki do swoich sypialni.

 Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu otula.pl.