Strój na siłownię na jesień

Strój na siłownię na jesień

Rozpoczynając na nowo lub po dłuższej przerwie swoją aktywność fizyczną należy w pierwszej kolejności pomyśleć o doborze odpowiedniego stroju. Niezależnie od pory roku dobór zarówno damskich, jak i męskich ubrań do ćwiczeń to dla wielu temat rzeka. Obecnie na rynku dostępne są niezliczone modele koszulek, topów, legginsów, spodenek, dresów i butów, które różnią się od siebie nie tylko kolorem czy fasonem, ale także materiałem i swoim przeznaczeniem. W związku z tak dużą ofertą produktów w sklepach sportowych wybór czasem bywa bardzo trudny. Niemniej jednak jest on niezwykle istotny. Odpowiednio dobrane ubrania do ćwiczeń wpływają nie tylko na poczucie komfortu, ale także na efektowność samego treningu i mogą służyć zarówno latem, jak i jesienią.

Ubrania sportowe

Na co zwrócić uwagę wybierając strój na siłownię? Przede wszystkim na jego materiał. Choć wiele osób bardzo lubi ubrania wykonane z miękkiej i przyjemnej w dotyku bawełny, to niestety nie sprawdzi się ona podczas wysiłku fizycznego. Bawełna wchłania pot, a więc podczas treningu koszulka, czy spodnie będą nieustannie mokre. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się więc tkaniny „sportowe”, czyli syntetyczne – najczęściej poliester. Taki materiał doskonale odprowadza wilgoć na zewnątrz, przez co podczas treningu zapewniają przewiewność, a więc i optymalną temperaturę ciała. Przed zakupem takiej odzieży warto sprawdzić metkę z opisem tkanin, by mieć pewność, że tkanina zapewni komfort podczas ćwiczeń. Należy również wspomnieć, że najlepszymi materiałami do ćwiczeń są te, które w swoim składzie mają również elastan. To on jest odpowiedzialny za elastyczność tkaniny, co z pewnością docenią osoby trenujące siłowo.

Oprócz materiału bardzo ważny jest także krój i technologia. Każda marka ma kilka nowoczesnych technologii, której opis zawsze znajduje się na metce produktu. Może to być na przykład technologia, która sprawia, że produkt błyskawicznie wysycha lub doskonale odprowadza wilgoć.

Natomiast jeśli chodzi o krój stroju, to jego wybór zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji i potrzeb. W tej kwestii warto zaufać sobie i wybrać takie, w których czujemy się swobodnie i komfortowo. Nie ma potrzeby kupować najmodniejszych fasonów koszulek z krótkim rękawkiem lub wyciętych topów, skoro nie czujemy się w nich wystarczająco dobrze na tyle, by wyjść w nich z domu i dodatkowo ćwiczyć. Ubranie powinno być przede wszystkim wygodne. Podczas przymierzania, warto sprawdzić, jak materiał zachowuje się podczas ruchu. Koszulka czy spodenki dobrane odpowiednio do rozmiaru i kształtów sylwetki nie powinny w żadnym miejscu prześwitywać, podwijać się lub odsłaniać ciało.

Buty na siłownię

Kolejnym bardzo ważnym elementem stroju na siłownie są buty. Ich wybór zależy głównie od intensywności i typu treningu. Jeśli trening opiera się w przeważającej części na ćwiczeniach cardio na bieżni lub rowerku stacjonarnym, to najlepszym wyborem będą buty z dobrą amortyzacją. Ich budowa przede wszystkim zabezpiecza stawy i więzadła przed urazami i jednocześnie będą bardzo lekkie i wygodne. Do treningów cross fit sprawdzą się lekkie buty z przewiewną cholewką np. z siateczki. Natomiast do treningów siłowych z dużym obciążeniem najlepsze buty będą z antypoślizgową podeszwą i „stabilną” cholewką, która będzie trzymała stopę na miejscu. Podczas takich ćwiczeń absolutnie nie sprawdzą się buty z cienką i przewiewną cholewką jak do biegania, ponieważ istnieje duże ryzyko kontuzji szczególnie w obrębie stóp i kotek.

Odzież sportowa na co dzień

Ze względu na ciekawe wzory, kroje i kolory odzieży sportowej sprawdza się ona również jako strój na co dzień. Styl sportowy jest obecnie bardzo modny i jednocześnie wygodny. Wystarczy dodać odpowiednie akcesoria – stylową czapką z daszkiem, zegarek by typowy strój do ćwiczeń zmienił się na wygodny strój codzienny. Jak wiemy, to w co jesteśmy ubrani, wpływa przede wszystkim na nasze samopoczucie oraz pewność siebie, wiec, jeśli najlepiej czujemy się w sportowych ubraniach, to nie ma żadnych przeszkód, aby nosić je również poza siłownią.

Artykuł powstał we współpracy z legalnasztanga.pl