Ile kosztuje przedłużanie włosów?

Ile kosztuje przedłużanie włosów?

Przedłużanie czy doczepianie włosów w ostatnich latach przestało być tematem tabu, a można nawet śmiało powiedzieć, że stało się modowym trendem, z którego chętnie korzysta wiele kobiet. Dlatego poniżej znajdzie się kilka słów na temat tego, skąd bierze się popularność doczepianych włosów, a także tego, jaki jest koszt i jakich akcesoriów potrzebują osoby decydujące się na przedłużanie popularną metodą clip in.

Dlaczego kobiety decydują się na doczepianie włosów?

Gęste, lśniące i długie włosy od zawsze były marzeniem wielu kobiet, jednak bądźmy szczerzy, nie każda z pań może z łatwością pozwolić sobie na wyhodowanie własnej bujnej fryzury. Współczesne tempo życia, zanieczyszczenie środowiska, w jakim żyjemy, stres, nie zawsze zdrowa dieta, ciąża, karmienie piersią, farbowanie i stylizowanie włosów czy po prostu uwarunkowania genetyczne sprawiają, że włosom niejednokrotnie wiele brakuje do wymarzonego ideału. Na szczęście, dzięki rozwojowi technik fryzjerskich, każdy może się dziś cieszyć gęstymi i długimi włosami, bez żmudnego i często nieefektywnego procesu ich zapuszczania. Doczepianie włosów metodą clip in pozwala w kilka chwil stworzyć efektowną i naturalnie wyglądającą fryzurę, dlatego też wiele kobiet stosuje ją nie tylko na wielkie wyjścia, ale także na co dzień. Ich aplikacja i ściganie są naprawdę łatwe, dzięki specjalnie zaprojektowanym klipsom przyczepianym do własnych włosów.

długie, brązowe włosy

Doczepiane włosy — ile to kosztuje?

Dla wielu kobiet niebagatelne znaczenie przy wyborze metody przedłużania włosów będzie miała kwestia ceny i wygody ich założenia. W salonach fryzjerskich popularną metodą jest tzw. metoda kanapkowa, która ze względu na czasochłonność jest stosunkowo droga, podstawowy pakiet może kosztować od siedmiuset złotych wzwyż, a należy pamiętać, że „serwisowanie” czyli podciąganie pasm powinno odbywać się co sześć do ośmiu tygodni. Nieco tańsze będzie skorzystanie z metody przedłużania włosów keratyną, niestety jest również czasochłonne, a u niektórych osób może powodować reakcje alergiczne. Dlatego też coraz więcej kobiet decyduje się na metodę clip in, która nie wymaga wcale wizyty u fryzjera, ponieważ włosy można przy odrobinie wprawy, doczepić samodzielnie używając jedynie grzebienia ze szpikulcem i lustra, co znacznie obniża koszty. Ceny taśmy czy też treski z naturalnymi włosami clip in o długości 45 centymetrów zaczynają się już od około 150 złotych, a przy odpowiedniej pielęgnacji posłużyć mogą naprawdę długo.

Akcesoria i kosmetyki niezbędne podczas korzystania z metody clip in

Jeśli chcemy, by naturalne pasma doczepionych włosów przez długi czas użytkowania wyglądały tak samo jak na początku ich noszenia, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Na szczęście przy metodzie clip in nie jest ona kosztowna czy czasochłonna. Doczepiane włosy w tym wypadku powinny być ściągane na noc — spanie w nich powoduje, że rano będą splątane, co przyczyni się do tego, że szybciej się zniszczą (w wyjątkowych wypadkach można je zapleść w luźny warkocz). Przy okazyjnym noszeniu tego rodzaju doczepów wystarczy, że umyjemy je raz na miesiąc, natomiast przy codziennym raz na tydzień — przed umyciem należy dokładnie je rozczesać, a do pielęgnacji stosować delikatne szampony. Nie można zapominać również o nawilżaniu za pomocą lekkiej odżywki czy płynnego jedwabiu. Natomiast jeśli poddajemy pasma zabiegom z użyciem temperatury, np. suszeniu czy lokowaniu, zawsze używajmy kosmetyku ochronnego, a włosy długo będą lśniące i gładkie.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem clipinwlosy.pl.