Jakie gadżety przydadzą się kobiecie w ciąży?

Jakie gadżety przydadzą się kobiecie w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Jest to także okres wyjątkowo trudny. Przyszła mama odczuwa nie tylko radość, ale i zmęczenie, obciążenie i wątpliwości. Wystarczy odwiedzić sklep dziecięcy, by przekonać się, że dostępnych jest mnóstwo ciekawych gadżetów, które każda ciężarna z radością wykorzysta w przeciągu dziewięciu miesięcy ciąży. Niektóre z nich po porodzie mogą służyć także jako artykuły dla dziecka. 

Detektor tętna płodu

Chociaż jest to urządzenie, co do którego sceptyczni są  lekarze ginekolodzy, to jednak każda ciężarna mama doceni możliwość posłuchania bijącego serca swojego nienarodzonego dziecka w każdej dowolnej chwili. Detektory tętna działają podobnie do profesjonalnych urządzeń usg, z tym że są mniej czułe i mają o wiele mniejsze rozmiary. Niemniej jednak detektor tętna to gadżet, który kosztuje naprawdę niewielkie pieniądze, a może dostarczyć mnóstwa wzruszeń i radości. Pomoże również ukoić nerwy przyszłej mamie, która z jakichś powodów jest zaniepokojona stanem zdrowia maluszka. Dźwięk jego serca to najpiękniejsza muzyka, jakiej można słuchać co dzień. Warto jedynie wspomnieć, że dostępne na rynku detektory stosuje się dopiero w okolicach 15 tygodnia ciąży, a i tak tętno dziecka nie zawsze łatwo jest wyłapać. Im większy płód, tym łatwiej wysłuchać jego bicia serduszka. 

Poduszka rogal

Niezastąpiona poduszka w kształcie litery C bądź banana to gadżet, który uratował życie wielu przyszłym mamom. Kobiety w zaawansowanej ciąży często mają problemy ze snem i znalezieniem odpowiedniej pozycji do spania. Skutkiem tego jest chroniczne zmęczenie i ciągłe drzemki za dnia. Poduszka w kształcie rogala otula przyjemnie ciało, pomagając przybrać wygodną pozycję. Dodatkowo zapobiega bólom kręgosłupa i bioder, a wiele przyszłych mam nie wyobraża sobie bez niej snu. To bardzo uniwersalny gadżet, bowiem po porodzie może służyć jako poduszka do karmienia, bądź też otulacz do snu dla malucha. Poduszka tego typu nie kosztuje wiele, ale z pewnością doceni ją każda przyszła mama. Miejscem, gdzie można ją kupić, jest sklep dziecięcy. 

Adapter do pasów samochodowych

Według prawa kobieta w widocznej ciąży nie musi zapinać pasów bezpieczeństwa. Jednak nie ulega wątpliwości, że w przypadku wypadku, potrafią one uratować życie. Dlatego w celu poprawy bezpieczeństwa ciężarnej można w aucie zainstalować specjalny adapter do pasów. Chroni on brzuch, także nawet w przypadku gwałtownego hamowania jest ono mniej odczuwalne. Adapter sprawia, że pas omija brzuch, nie powodując groźnego nacisku na dziecko. Trzeba pamiętać o tym, że jest to gadżet, który potencjalnie może uratować życie, dlatego na pewno warto się na niego zdecydować. 

Masażer 

Chyba każda ciężarna zna uczucie ciężkiego karku, bólu kręgosłupa czy też ociężałych łydek. Dlatego w ciąży warto zaopatrzyć się w masażer, którego można używać podczas codziennego oglądania telewizji czy słuchania muzyki. To niewielkie urządzenie może okazać się w czasie ciąży prawdziwym wybawieniem. Masaż pleców lub nóg ukoi napięte mięśnie, rozluźni je i odgoni ból. Nie bez znaczenia jest także poprawa krążenia, która ma pozytywny wpływ na wygląd i kondycję skóry.

Po gadżety dla przyszłej mamy zapraszamy na butikoala.pl